To Help Africa | Kilometry Dobra
17632
post-template-default,single,single-post,postid-17632,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kilometry Dobra

Kilometry Dobra

Zbudujmy razem system doprowadzenia wody do wioski Antakae w Tanzanii

KILOMETRY DOBRA to ogólnopolska kampania dobroczynna, która zrzesza i wspiera organizacje zbierające fundusze na wybranie przez nie cele. Wspólnie z Fundacją Africa Help stworzyliśmy Koalicję Afrykańskich Kilometrów Dobra i przystąpiliśmy do VIII edycji kampanii Kilometrów Dobra, aby w ten sposób zbierać środki na budowę sytemu doprowadzenia wody do tanzańskiej wioski Antakae.

W ciągu ostatnich 7 lat do organizacji pozarządowych trafiło już ponad 5,8 mln zł na realizację 260 różnych projektów.

VIII edycja Kampanii rozpoczęła się 1 marca 2021 r. i potrwa do 31 maja 2021 r. Obie fundacje liczą, że przyłączycie się do naszej kampanii i wspólnymi siłami uzbieramy środki na realizację projektu „CZYSTA WODA W ANTAKAE”. Chcemy zbudować rurociąg doprowadzający wodę do wioski. Mamy do pokonania 2,5 km. To właśnie taki dystans dzieli mieszkańców Antakae od czystej wody. I to właśnie tyle dobra chcemy zbudować.

 
👉1 metr rurociągu to 11 zł
👉4 metry rurociągu to 44 zł
👉10 metrów rurociągu to 440 zł

To Ty decydujesz ile metrów dobra możesz zbudować.
Dzięki każdej złotówce przybliżamy się do celu!

Dostarczymy czystą wodę 3 000 mieszkańców. Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 27 500 złotych.

W Afryce czysta woda jest nadal dobrem luksusowym.

Wielu mieszkańców tego kontynentu nie ma dostępu do wody pitnej. Miliony mieszkańców Afryki cierpią na niedobór wody przez cały rok. Średnia odległość, jaką pokonują kobiety i dzieci w Afryce, aby zebrać jakąkolwiek wodę wynosi 6 km. Niewłaściwe warunki sanitarne, niski poziom higieny i zanieczyszczona woda wywołują choroby takie jak dur brzuszny, cholera, czy żółtaczka typu A.

Taka rzeczywistość dotyka rodziny w wiosce Antakae w Tanzanii. To właśnie tam w ramach Afrykańskich Kilometrów Dobra wybudujemy system doprowadzenia wody, który zaopatrzy w wodę ludność żyjącą w skrajnym ubóstwie.

 

– To co mieszkańcy wioski spożywają na co dzień, uwłacza godności człowieka. Mieszkańcy wioski Antakae mają obecnie 2 źródła wody. Jednym z nich jest kopany dół, który nazywają „jeziorem” (choć bardziej adekwatna nazwa to bajoro), a drugi to studnia, która działa tylko w porze deszczowej (to płytko wykopana dziura w ziemi z wodą podskórną i jej wydajność jest niewystarczająca) – opisuje Iwona Kreczmańska, założycielka Stowarzyszenia To Help Africa.

ZAMIAST TEGO, SPRAWIMY ŻE BĘDĄ PILI CZYSTĄ WODĘ!

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

Możesz nas wesprzeć dokonując wpłaty poprzez:

👉 link https://kilometrydobra.pl/fundacja-africa-help/

👉 przycisk  WSPOMÓŻ NAS

👉 przelew tradycyjny na konto bankowe
Stowarzyszenie
To Help Africa
ING Bank Sląski S.A. o/ Warszawa
39 1050 1025 1000 0090 3099 9990
tytuł wpłaty: kilometry dobra

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!